Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

2. Niedziela Adwentu, 10.12.2017r.

• W dzisiejszą niedzielę, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz osiemnasty Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej. Ofiary na tę pomoc można złożyć do puszki przy głównym wyjściu z kościoła.

• W środę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

• W czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

• W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Grupy Apostolskiej. Serdecznie zapraszamy!

• W przyszłą niedzielę – składka inwestycyjna, a po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie studentów i młodzieży pracującej.

• Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych na Msze św. roratnie, które są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.

• Pod chórem, u Sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii, są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny, sianko i kartki świąteczne z życzeniami, a w zakrystii - świece wigilijne Caritas. Dochód ze świec jest w całości przeznaczony dla dzieci z najuboższych rodzin naszej archidiecezji, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech nie braknie na naszym stole wigilijnym tego znaku miłosierdzia i solidarności z najbiedniejszymi.

• Jak w każdy Adwent, tak i w tym roku studenci i młodzież pracująca zaprasza do złożenia jałmużny. W oznaczonych sklepach na terenie naszej parafii można kupować artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, słodycze i środki chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem zawieziemy do Domu Dziecka przy ul. Piekarskiej w Krakowie. Już dzisiaj wszystkim uczestnikom akcji składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Arcybiskup Metropolita Krakowski zaprasza wszystkich parafian Archidiecezji Krakowskiej na coroczne, wspólne spotkanie świąteczne „Choinka pod Oknem Papieskim”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 grudnia i rozpocznie Mszą świętą dla dzieci o godz. 15.00 w klasztorze OO. Franciszkanów. Następnie będzie koncert świąteczny w wykonaniu zespołu Arka Noego, zapalenie światełek na choince oraz wizyta św. Mikołaja.

• Arcybractwo Miłosierdzia zaprasza na wigilię organizowaną dla osób bezdomnych i potrzebujących. Wigilia odbędzie się 17 grudnia na Rynku Głównym w Krakowie.

• Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

 

• W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności śp. Magdalena Wcisło, lat 86. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.