Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 

1. Niedziela Adwentu, 3.12.2017r.

• Od tej niedzieli rozpoczynamy w całym Kościele Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana i nowy rok Kościelny. Tegoroczny Adwent jest bardzo krótki, bo potrwa tylko 3 tygodnie. Od jutra, o godz. 6.45, będziemy odprawiać Msze św. wotywne o NMP, zwane "Roratami". Zapraszamy na nie szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywać obrazki do naklejenia na specjalną planszę oraz będą losować trzy figurki Matki Bożej do zabrania do domu na wieczorną modlitwę. Najpilniej uczęszczający otrzymają na zakończenie specjalne pamiątki. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami i ustawiały się przed Mszą św. pod chórem, skąd będziemy procesyjnie podchodzić do ołtarza.

• Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 - katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie młodzieży studiującej i pracującej.

• Dzisiaj też po Mszach św. przed kościołem harcerze ze Szczepu „Ruczaj” będą sprzedawać ciasto. Dochód ze sprzedaży pragną przeznaczyć na dofinansowanie wspólnych wyjazdów zimowych.

• W poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy.

• Zapraszamy na spotkanie Młodych duchem, które będzie miało miejsce w poniedziałek o godz. 19.00 na plebanii.

• We wtorek, środę i czwartek o godz. 18.30 w salce katechetycznej na plebanii odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: we wtorek dla klas 7, w środę dla klas II gimnazjum, a w czwartek dla klas III gimnazjum.

• W środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

• W czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła oraz pierwszy czwartek miesiąca; od godz. 17.00 - Godzina święta. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

• W piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to Dzień Imienin Siostry Walerii. Z tej okazji życzymy jej zdrowia, wielu radości i szczególnej opieki Matki Najświętszej.

• W piątek też na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św., natomiast po Mszy św. odbędzie się spotkanie Grupy Apostolskiej.

• W sobotę o godz. 10.00 - spotkanie ministrantów i kandydatów.

• Pod chórem, u Sióstr zakonnych pracujących w naszej parafii, są do nabycia poświęcone opłatki i sianko na stół wigilijny oraz kartki świąteczne z życzeniami, a w zakrystii - świece wigilijne Caritas. Dochód ze świec jest w całości przeznaczony dla dzieci z najuboższych rodzin naszej archidiecezji, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Niech nie zabraknie na naszych wigilijnych stołach tego znaku miłosierdzia i solidarności z najbiedniejszymi. Równocześnie informujemy, że parafia nie upoważniła nikogo do roznoszenia opłatków, kartek czy świec po domach.

• Jak w każdy Adwent, tak i w tym roku Studenci i Młodzież Pracująca zaprasza do złożenia jałmużny. W oznaczonych sklepach na terenie naszej parafii będzie można od jutra kupować artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, słodycze i środki chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem zawieziemy do Domu Dziecka przy ul. Piekarskiej w Krakowie. Już dzisiaj Wszystkim uczestnikom akcji – właścicielom sklepów oraz kupującym – składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za miłosierdzie i zaangażowanie.

• W ostatnim czasie zostały namalowane pozłacane gotyckie ornamenty na balustradzie chóru naszego kościoła oraz wykonane złocenia ornamentów nad wejściami za ołtarz i nad absydami przy chrzcielnicy i kamieniu węgielnym. Jest też już gotowy projekt witraży do okien na przewiązce kościoła. Po jednej stronie będzie symbolicznie przedstawionych 7 darów Ducha Świętego, a po drugiej – 7 sakramentów świętych. Pracownia obiecała ich wykonanie do Świąt Wielkanocnych. Natomiast, ze względu na chorobę stolarza, nie uda się wykonać przed tymi świętami dębowej boazerii w starej części. Będzie ona wykonana na przełomie stycznia i lutego.

• Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.