Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

28. Niedziela Zwykła, 15.10.2017r.

• Dzisiaj w Kościele w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych.

• Dzisiaj też po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

• W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; o godz. 19.00 odbędzie się na plebanii spotkanie grupy „Młodzi Duchem”.

• We wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

• W środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty.

• W piątek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa; po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Grupy Apostolskiej.

• W sobotę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

• W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej - spotkanie Grupy Studenckiej i Młodzieży Pracującej. Serdecznie zapraszamy.

• Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, odprawiane codziennie o godz. 17.30.

• Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” oraz rodzice Filipka składają serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy wsparli jego leczenie i rehabilitację podczas kwesty przed kościołem w niedzielę, 3 września br. Zebrano 878 zł.

• Dziękujemy również za wszystkie ofiary złożone do puszki na wsparcie dla studiującej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miejscowości, w ramach „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy 1050 zł.

• Przyjmujemy na wypominki za zmarłych przed lub po Mszach św. w zakrystii oraz w kancelarii, w godzinach urzędowania. Ofiarowane Msze św., modlitwa i uzyskane przez nas odpusty niosą skuteczną pomoc w osiągnięciu przez naszych zmarłych pełni szczęścia wiecznego. Za zmarłych wypominanych będziemy się modlić podczas nieszporów z procesją na cmentarz w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 15.00, przed Mszami św. w Dzień Zaduszny, w listopadzie na nabożeństwach wypominkowych, odprawianych w niedziele o godz. 17.30. Modlimy się też za nich w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.30, a w Dzień Zaduszny, 2 listopada, zostanie za nich odprawiona wspólna Msza św. o godz. 9.00. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku z prasą katolicką i w zakrystii.

• Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

 

• W ostatnim tygodniu odeszli od nas do wieczności śp. Marian Garlacz, lat 81 oraz śp. Kazimierz Bryksy, lat 81. Pomódlmy się o ich wieczne zbawienie:” Wieczny odpoczynek...”.