Fotogaleria
Odwiedziło nas:
Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

26. Niedziela Zwykła, 1.10.2017r.

• Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Nasza parafia przeżywa uroczystość odpustową ku czci swojej Patronki Matki Bożej Różańcowej. Uroczystą sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi w intencji wszystkich parafian O.Stanisław Data, Jezuita, proboszcz Parafii Chrystusa Króla w Krakowie – Przegorzałach. Będący w stanie łaski uświęcającej mogą w dniu dzisiejszym uzyskać odpust zupełny.

• W poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Dzieci z klas III, przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców zapraszamy na godz. 17.10 na poświęcenie różańców i nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

• W środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

• W czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy i pierwszy czwartek miesiąca; od godz. 17.00 – Godzina święta przed pierwszym piątkiem. Zapraszamy do wspólnej adoracji Najśw. Sakramentu.

• W piątek, pierwszy miesiąca - spowiedź św. od godz. 17.00. Przypominamy wszystkim, a zwłaszcza dzieciom, iż obietnica św. Małgorzaty mówi, że nie wystarczy być jedynie do spowiedzi, ale trzeba także przyjąć Komunię Świętą wynagradzającą. Stąd zapraszamy wszystkie dzieci - nie tylko te z 4 klasy - na Mszę św. wieczorną.

• W sobotę - wspomnienie Najśw. Marii Panny Różańcowej i pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej – różaniec wynagradzający prowadzony przez Róże Różańcowe.

• W sobotę też, na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, odbędzie się ogólnopolska inicjatywa „Różaniec do granic”. Jej celem jest podjęcie modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata o godz. 14.00. Szczegóły znajdują się na afiszu w gablocie przed kościołem. Zapraszamy wszystkich, którzy nie mogą pojechać na granicę na specjalne nabożeństwo różańcowe o godz. 14.00 do naszego kościoła.

• W przyszłą niedzielę, 8 października, będziemy w całej Polsce obchodzić XVII Dzień Papieski. W dniu tym będą zbierane ofiary do puszki na stypendia dla zdolnych, młodych Polaków, pochodzących z niezamożnych rodzin, w ramach Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

• W niedzielę 8 października odbędzie się II Małopolski Marsz „Rodzinie i Życiu – Tak!”. Marsz rozpocznie się o godz. 10.00 uroczystą Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w Katedrze na Wawelu, a następnie wyruszy, z relikwiami św. Jana Pawła II i św. Joanny Beretta-Molla, największych obrońców życia człowieka - do kościoła św. Wojciecha na Rynku Głównym.

• W najbliższym tygodniu o godz. 18.30 w salce na plebani odbędą się kolejne spotkania dla uczniów gimnazjum, przygotowujących się do bierzmowania: dla klas VII – we wtorek, dla klas II – w środę, a dla klas III – w czwartek.

• Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, odprawiane codziennie o godz. 17.30.

• Rodzinom: Pstusi, Raciborów i Janasów serdecznie dziękujemy za wykoszenie trawy przy kościele, plebanii i parkingu.

• Misjonarze Kombonianie przy ul. Skośnej 4 w Krakowie zapraszają 8 października do wspólnego świętowania 150-lecia istnienia Zgromadzenia. Rozpoczęcie Mszą św. o 12.30, a po niej piknik misyjny w ogrodzie przed domem misjonarzy z licznymi atrakcjami. Szczegóły na plakacie w gablocie.

• Na stoliku z prasą katolicką znajduje się monografia naszej parafii do zabrania przez nowych parafian, którzy jej jeszcze nie mają oraz naszych gości oraz pocztówki ze zdjęciem naszego kościoła i figurą MB. Różańcowej z głównego ołtarza.

• Po Mszy św. zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.