5. Niedziela Wielkanocna, 14.05.2017r.

• Dzisiaj w naszej parafii, na Mszy św. o godz. 11.30, dzieci z klas III przystąpią uroczyście do Pierwszej Komunii Świętej. Pragnę szczególnie podziękować Siostrze Przełożonej Michaeli, katechetce w Szkole Podstawowej nr 66, za przygotowanie dzieci do I spowiedzi i Komunii Świętej oraz ks. wikariuszowi Pawłowi za całoroczne katechezy dla dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą. Serdecznie dziękuję rodzicom, którzy zatroszczyli się o dokładne posprzątanie kościoła i jego uroczysty wystrój oraz ufundowanie pięknej puszki do udzielania Komunii Świętej.

• Dzieci pierwszokumunijne z rodzicami zapraszamy w najbliższym tygodniu na nabożeństwa majowe, o godz. 17.30 oraz na Msze św. o godz. 18.00 w strojach komunijnych, w ramach Białego Tygodnia.

• We wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.

• W piątek o godz. 16.30 - spotkanie Małego Apostoła.

• W sobotę, od godz. 9.00 – spowiedź przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci i ich rodziny.

• W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 11.30 – Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, a po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Grupy Studenckiej i Młodzieży Pracującej.

• W przyszłą też niedzielę – składka inwestycyjna.

• Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci na nabożeństwa majowe, odprawiane o godz. 17.30.

• Informujemy, że trasa tegorocznej procesji Eucharystycznej w Boże Ciało będzie prowadzić: od kościoła w lewo ul. Skotnicką, ul. Babińskiego, ul. Szymonowica, ul. Obrońców Tobruku i ul. Skotnicką do kościoła. Rodziny chętne do zrobienia czterech ołtarzy na trasie procesji, prosimy o zgłoszenie się do ks. proboszcza.

• Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” składa młodzieży bierzmowanej podziękowanie za złożony na jego budowę dar, w wysokości 310 zł.

• Rodzinom Pstusiów, Raciborów i Janasów serdecznie dziękujemy za wykoszenie trawy przy kościele i plebanii.

• W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Agata Kołodziejczyk, lat 42. Pomódlmy się o jej wieczne zbawienie: „Wieczny odpoczynek...”.